3.11.12

Müziğe haute couture dokunuş; Wounded Wolf

Geçtiğimiz günlerde ofisteki arkadaşlarıma "Benim aslında bir müzik blogum var" deyip, oktopustremayndnoktakom'u tıkladığımda karşıma çıkan şey yüzünden utandım. Ağustos ayından beri yazmıyordum ve artık hayatım bir düzene girdiğine göre bloga geri dönmem gerekiyordu. Uzun uzun yazılar ya da albüm kritiklerine yine zaman olmayacak belki ama bazen bir cümle, bir fotoğraf ya da bir şarkı paylaşacağım. Şu an, devamı nasıl gelecek çok da bilmiyorum açıkçası.

Blogun güzel yanlarından biri de, benimle ortak zevki olan insanlarla bağlantı kurmam ve bir noktada buluşmamız. Çok ilginç şeyler de oluyor ama o da başka bir yazının konusu olsun. Bugünün konusu "Wounded Wolf" isimli bir plak şirketi. Bir gün bana Atay İlgün'den, yaptıkları işi anlatan bir mesaj geldi. Kendi müziklerini yapıp, kişiye özel olarak paketini de kendileri hazırlıyorlarmış, bir nevi haute couture! Londra-Ankara arası bağlantıları varmış ama şimdi Ankara'daki stüdyolarından işi devam ettiriyorlarmış. Sitelerini ve soundcloud hesaplarını inceleyince merakım daha da arttı ve Atay'a ulaşıp işin detaylarını öğrendim.

Wounded Wolf, Atay İlgün tarafından Londra'da kurulmuş ve ona sonradan Gözde Omay da eşlik etmiş. İkilinin şu anki en önemli maddesi olan “The Hogweed And The Aderyn" iki EP'ye sahip. İlk iki EP, Amerika'da Haute Magie, İngiltere'de Reverb Worship tarafından yayınlanacakmış.Yaptıkları müziği CD'ye aktardıktan sonra, onun için kişiye özel bir paket tasarlayan ekip, böylece müziğin canlılığını koruduklarını düşünüyorlar. Üstelik satın aldığınız kopya, müziğin kopyası değil sizin için yapılmış bir kopya oluyor. Müziği satın alırken, aslında size özel bir sanat objesi de almış oluyorsunuz, ki bence harika bir şey!Müziğin giderek tek düze olduğu zamanlarda, bu işe inanılmaz emek harcayan insanlara çok saygı duyuyorum. O yüzden, Wounded Wolf'un yolunun çok açık olmasını diliyorum.

Onları soundcloud ve facebook'tan takip etmenizi, sevgili arkadaşım Seden Mestan'ın ikiliyle yaptığı geniş röportajı okumanızı da tavsiye ederim.

No comments: