2.6.10

Now she sings, Karen Elson.

Karen Elson'ı nasıl bilirsiniz? Yves Saint Laurent, Burberry, Armani, Celine, BCBG Max Azria gibi aklınıza gelebilecek bir sürü büyük firmanın yüzü olan, Karl Lagerfeld'e göre "Milenyumun Modeli" olan kızıl saçlı model olarak herhalde. Jack White'ın karısı ve 2 çocuk annesi ayrıca. Peki artık şarkı söylediğini hatta yeni bir albüm çıkardığını biliyor muydunuz? New York'ta yaşadığı sürede The Citizens Band üyesi olan Karen cover şarkılar söylemiş ve grubu için şarkı yazmıştı. Serge Gainsbourg için yapılan tribute albümde CatPower ile düet yapmış ve "Je t'aime... moi non plus" şarkısını coverlamışlardı. Sonunda o güzel sesini daha büyük kitlelere ulaştırmak için kocası Jack White'ın prodüktörlüğünde "The Ghost Who Walks" albümünü kaydetmiş. Karen böyle bir kocası olduğu için şanslı elbette. Bu arada yeri gelmişken sıkı bir Jack White hayranı olarak evlenebileceği en harika kadını bulduğunu düşünüyorum. Birbirine bu kadar yakışan çiftler nadir görülür. Neyse efendim, albüme gelirsek, Elson şarkıları çok severek ve çok içinden gelerek söylemiş, onu ilk dinleyişte bile hissediyorsunuz. Sözler gerçekten çok güzel, melodilerde öyle. Ki zaten işin içinde jack White olduğu için benim objektif olmam biraz zor, onun olduğu çoğu işi beğeniyorum çünkü. Albüme adını veren "The Ghost Who Walks" şu anlık favorim.
Bu albüm vesilesiyle Karen Elson grubu ve Jack White'la Vogue US Haziran sayısı için Annie Lebovitz'e poz vermişlerdi. Bu güzel editoryal ve Karen Elson'ın şarkılarıyla sizi baş başa bırakıyorum.

We all know Karen Elson as a face of many many brands like Yves Saint Laurent, Burberry, Armani, Celine, BCBG Max Azria etc. Karl Lagerfeld called her "Model of the Millenium". Also lovely Jack White's wife and mother of 2 kids. Do you now that she sings and has a brand new album? She was a member of a cabaret troupe The Citizens Band, wrote songs and made some covers. She sang "Je t'aime... moi non plus" with CatPower in Serge Gainsbourg tribute album. At last she has her own album produced by Jack White named "The Ghost Who Walks". Karen is lucky for has a husband like that. As a big fan of Jack White I have to say that he married with a perfect woman for him. They look fantastic together. Anyway when we back to album again, I think that Karen sang this songs so deeply and it feels so fresh and her voice touch to heart. Lyrics are great also melodies too. I'm not so objective when Jack White is in, cause I love all of his works. From songs, "The Ghost Who Walks" is my favorite at the moment.
Annie Lebovitz photographed Karen Elson(and her band) Jack White-first time together in front of the cameras for magazine. Let's have a look to beautiful editorial and her videos.

No comments: