23.5.12

Movida Corona'yla DJ'lerin Eurovision'ı

Bir basın bültenini aynen aktarıyorum, elçiye zeval olmaz :)Bu yıl uluslararası düzeye ulaşan
12. Movida Corona DJ Yarışması’na Corona’nın anavatanı Meksika da katılacak …

Dünyanın prestijli bira markalarından CORONA, “MOVIDA CORONA DJ Yarışması” (+18 yaş üzeri) ile geleceğin efsane DJ’lerini bugünden keşfetmeyi hedefliyor. Yarışma kapsamında 29 ülkede gerçekleştirilecek yarışmayla belirlenecek ülke finalistleri Kasım ayında İsveç’in Stokholm şehrinde yer alacak uluslarası büyük finalde birincilik için yarışacak.

www.movidacorona.com.tr adresinden başvuruda bulunup demo kaydını yükleyen Djler arasından seçilen yarışmacılar yaz sezonu boyunca gerçekleştirilecek 3 eleme turunda performanslarını sergileyecekler, eleme turları sonucunda belirlenen finalistler Ekim ayında İstanbul’da düzenlenecek ulusal finalde Türkiye Movida Corona DJ’i olmak için mücadele edecek. Kazanan yarışmacı, İsveç’in Stockholm şehrinde gerçekleşecek “MOVIDA CORONA” uluslararası büyük finaline katılmaya hak kazanacak.

Movida Corona Türkiye’nin birincisi seçilen yarışmacı İsveç’te düzenlenecek büyük final biletinin yanısıra FG 93.7’de radyo programı yapma ve partilerinde DJ’lik yapma hakkını elde edecek. Yarışmanın 2, 3 ve 4. isimlerine ise FG 93.7 guestmixleri ve etkinliklerinde yer verilecek. İsveç’te gerçekleşecek uluslararası büyük finalde ise birinciye İbiza Pachá Club’da performans imkanı, Movida Corona 2013 Tur Dj’i olma şansı ve Pacha’nın 3 CD’sinde yer alma hakkı verilirken, ikinci ve üçüncü olan DJ’ler Miami Ultra Müzik Festivali 2013‘e gitmeye hak kazanacak.

Dünyanın en ünlü gece kulübü zincirlerinden PACHA işbirliğiyle yapılan yarışmanın Türkiye ayağı FG 93.7’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor. House müzik sevenler için sıra dışı bir deneyim vaat eden yarışmada, FG 93.7 DJ’leri de yaz boyunca yarışmacılarla birlikte performans sergileyecekler.

Dünyanın en çok satılan 4. birası CORONA sponsorluğunda gerçekleşecek “MOVIDA CORONA DJ Yarışması” (+18 yaş üzeri) için başvurular www.movidacorona.com.tr adresinden, 3 Haziran 2012 tarihine kadar yapılabilecek. İlk etabı, 16 Haziran 2012 tarihinde Otto Santral’de gerçekleşecek yarışmanın jürisini FG 93.7 yöneticisi ve ünlü DJ Birol Giray (BeeGee), techno ve house müziğin ünlü DJ’i Murat Uncuoğlu, sosyal hayatın sevilen gazetecisi Oben Budak (DJ Discoben) ve Corona Jürisi oluşturacak.

Movida Corona DJ Yarışması ve eventlerine katılım 18 yaş üzeri olacaktır.

No comments: